Media

Lubisz robić zdjęcia? Prowadzisz bloga, gdzie zamieszczasz swoje teksty? A może jesteś członkiem redakcji fantastycznej? Jeśli na któreś pytanie twoja odpowiedź brzmi „tak”, to właśnie Ciebie szukamy!

Z wielką chęcią nawiążemy współpracę z osobami bądź portalami związanymi z fantastyką, które są zainteresowane przyjazdem na Opolcon i przygotowaniem relacji z imprezy.

W ramach współpracy oferujemy:

 • zamieszczenie informacji o Tobie (na przykład loga) na stronie internetowej oraz fanpage’u Opolconu,
 • akredytację medialną, jeśli zobowiążesz się przysłać nam relację z konwentu (pisemną, zdjęciową lub w formie filmu) po zakończeniu trwania imprezy,
 • miejsce noclegowe w sali dla mediów.

Prośby o przyznanie akredytacji medialnej należy nadsyłać na media@fenix.rpg.pl do 01.11.2019. W treści wiadomości trzeba podać imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mailowy oraz nazwę portalu, który reprezentujesz (jeśli dotyczy).

W sprawie szczegółów prosimy pisać na adres: media@fenix.rpg.pl.

REGULAMIN AKREDYTACJI MEDIALNYCH

 1. Regularne publikowanie treści w prasie, telewizji, radiu bądź internecie jest podstawowym wymogiem przyznania akredytacji medialnej.
 2. Akredytacje medialne są przyznawane przez organizatora konwentu Opolcon po pozytywnym rozpatrzeniu prośby wyrażonej drogą e-mailową na adres media@fenix.rpg.pl przez osoby, które publikują treści tematycznie związane z programem imprezy (gry komputerowe, gry planszowe, cosplay, literatura).
 3. Stowarzyszenie OKF „Fenix” ma prawo do odmowy przyznania akredytacji medialnej w następujących przypadkach:
  • medium, które stara się o akredytację medialną, rażąco odbiega od tematyki imprezy,
  • gdy z jednej redakcji (a także kanału lub konta) napłynie więcej niż jedno zgłoszenie,
  • gdy medium, które ubiega się o akredytację, nie publikuje treści na bieżąco lub gdy wskazany blog (a także kanał lub konto) nie istnieje.
 4. Nadsyłanie e-maili z prośbą o akredytację medialną trwa do 11.2019 do godziny 23:59. W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mailowy oraz nazwę portalu, który reprezentuje (jeśli dotyczy). Wysłanie e-maila po upływie wskazanego terminu może skutkować odrzuceniem wniosku.
 5. Organizator Opolconu poinformuje drogą mailową wszystkich, których prośby zostaną pozytywnie rozpatrzone.
 6. Każdy, kto otrzyma akredytację medialną, zobowiązuje się do:
  • publikowania informacji na temat konwentu Opolcon w oparciu o treści dostępne na stronie opolcon.pl lub przesyłane materiały (teksty, bannery, loga, zdjęcia),
  • nadesłania pliku na adres media@fenix.rpg.pl z przygotowaną relacją (pisemną, fotograficzną bądź w formie filmu) lub linku do opublikowanej relacji na stronie internetowej albo w serwisie YouTube.