Organizatorzy

Paweł „Kerin” Kwasik

Fantasta napędzany wolontariatem i deadline’ami. W 2017 roku zdobył tytuł magistra i achivement „Wytłumaczyć promotorowi czym jest RPG”. Od 2012 roku jest zaangażowany w działalność Opolskiego Klubu Fantastyki „Fenix”. A to wszystko dzięki zachętom nauczycielki języka polskiego oraz jednego z klubowiczów, którzy przekonali go do napisania opowiadania i wzięcia udziału w konkursie. Niestety fantazji jeszcze wtedy nie miał, więc zdecydował, że podpisze się mianem „Kerin”. Od tamtej pory tak zostało. Konkursu nie wygrał, ale niektórzy nadal czekają na dopisanie zakończenia opowiadania. W sumie początku również.

Funkcja: Główny Koordynator
E-mail: kerin@fenix.rpg.pl

Artur „ Zwierz” Szadkowski

Prezes Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Jego pasją jest literatura, nauka oraz filozofia. Zna wszystkie zwrotki „Morskich Opowieści” a także jest twórcą kilku autorskich jej części.

Funkcja: Koordynator ds. Gości oraz Wice Koordynator
E-mail: vip@opolcon.pl

Piotr „Kuc” Książek

Parający się wszystkim, co mu w łapy wpadnie Piotr, zwany też Kucem. Mistrz Gry, rekonstruktor historyczny, LARPowiec, fan fantastyki szeroko pojętej (choć przede wszystkim Gwiezdnych Wojen oraz dzieł Andrzeja Sapkowskiego), niepoprawny… Ktoś. W skrócie: po prostu Kuc.

Funkcja: Koordynator programu
E-mail: program@opolcon.pl

Dawid Szczepaniak

Magister studiów Psychologicznych. Pasjonuje się muzyką, grami planszowymi, bitewnymi oraz karcianymi. Ponadto cechuje go niezwykły talent kulinarny. Gdyby spróbował, zapewne otrzymałby tytuł Master Chefa za dowolną przygotowaną potrawę.

Funkcja: Koordynator Bloku Gier Bez Prądu

Sławek „Sauronus” Tatarczyk

Z RPGami związany już od kilkunastu lat, z Opolconem od samego początku, z koordynowaniem od 3 lat. Prowadził drużyny przez niezliczone magiczne lochy, pustkowia zniszczone wojną atomową, a nawet po Ziemi w roku miliardowym. Zawsze pomocny i dzielący się wiedzą oraz umiejętnościami.

Funkcja: Koordynator Bloku RPG/LARP

Maria Surowiec

Pomysłowa – bo ciągle wpada na nowy plan, który zaraz realizuje. Zwariowana – owszem, a kto z was zna w miłośnika fantastyki, który nie byłby lekko zakręcony? Wychowana w klimatach rekonstrukcji wczesnośredniowiecznych. W wolnym czasie (który ciężko jej wygospodarować ponieważ ciągle podróżuje) ćwiczy akrobatykę sportową na szarfie, szyje, filcuje, biega po lasach i wyszywa niemal każdym haftem. Zakochana w kulturze alternatywnej, na którą jej zdaniem składają się festiwale muzyczne i teatralne. Razem ze znajomymi tworzy własny teatr, uwielbia spędzać czas z ludźmi i zarażać ich bakcylem nowych pasji. Ciągle szuka nowych artystycznych przedsięwzięć. Szuka ludzi, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego. Bliskie są jej wszystkie dzieciaki oraz dorośli, którzy odnajdują w głębi siebie dziecko.

Funkcja: Koordynator Bloku Dziecięcego

Maciej Fiec

Wieczny student wyleczony z e-sportowego nałogu, chociaż nadal interesuje się grami i wykorzystuje całą posiadaną wiedzę do rozwijania tego tematu. W kierowaniu działem e-sportu robi użytek z wszystkich własnych umiejętności społecznych, jak i predyspozycji zespołu organizatorów. Poza rozrywkami komputerowymi interesuje się sportem oraz muzyką.

Funkcja: Koordynator Bloku e-sportowego
E-mail: turniejlol@opolcon.pl

Marcin Hoffmann

Prywatnie pasjonuje się historią oraz polityką. Czytelnik literatury kryminalnej, jego ulubionym autorem zagranicznym jest Raymond Chandler. W wolnych chwilach lubi pić dobrą kawę i zagrać w interesującą grę. Od ponad 15 lat regularnie gra w gry komputerowe, a od ponad dekady poświęca czas na gry online. Na konwentach lubi prowadzić prelekcje o III Rzeszy i szpiegostwie.

Funkcja: Wice Koordynator Bloku e-sportowego
E-mail: turniejlol@opolcon.pl

Stanisław Richardt

Miłośnik escape room-ów, post-apo i dark fantasy, śpiewak, student Informatyki na Uniwersytecie Opolskim.

Funkcja: Koordynator Bloku Technologicznego

Daria „Lilith” Ster

Uczy się na administracji, uwielbia fantastykę i anime. Sama też stara się robić cosplaye. Jej ulubionym zajęciem podczas wolnego czasu jest pomoc w stajni i jazda konna. Działa również w grupie rekonstrukcji historycznych Wiwern, uwielbia historię, a możliwość odwzorowania jej uważa za bardzo ciekawe doświadczenie.

Funkcja: Koordynator Konkursu Cosplay

E-mail: cosplay@opolcon.pl

 

Artur „Crus” Jarmoliński

Artur, dla znajomych Crus. Fan ciężkich brzmień. Z fantastyką styczność ma odkąd pamięta. W organizacji Opolconu pełni funkcję Organizatora ds. promocji oraz Organizatora akredytacji. Razem z zespołem dba, aby wszyscy byli na bieżąco informowani.

Funkcje: Koordynator Akredytacji oraz Koordynator ds. Promocji
E-mail: helperzy@opolcon.pl lub media@opolcon.pl

Malwina „Aoi” Miazga

Absolwentka studiów Bezpieczeństwa wewnętrznego. Od dwóch lat na Opolconie zajmuje się promocją, wcześniej pomagała jako helper. Ludzie określają ją jako osobę niezawodną, szaloną i dobroduszną, chociaż czasem zdarza jej się być uszczypliwą.

Funkcja: Wice Koordynator ds. Promocji
E-mail: media@opolcon.pl

Patryk Kajtoch
Z wykształcenia tłumacz języka angielskiego, natomiast z zawodu bloger i spec od social mediów. Prywatnie pasjonuje się literaturą fantasy, jego ulubieni autorzy zagraniczni to Roger Żelazny, Peter Brett oraz J.R.R. Tolkien. Dodatkowo udziela się medialnie na konwentach; jest autorem relacji z imprez i wywiadów z pisarzami publikowanych na łamach portalu internetowego Game Exe.

Funkcja: Koordynator ds. Mediów
E-mail: media@fenix.rpg.pl

Michał „Bonio” 

Legenda głosi, że kiedyś chciał dostać zaświadczenie o byciu organizatorem, ale nie pamięta w ilu konwentach brał udział. Ludzie mówią, że jego smycze dają magiczną moc, i że potrafi jedna ręką poprowadzić helperów. I wiadomo, że kiedy nie spodziewasz się Bonia na konwencie, on jest gdzieś za kulisami.
P.S. Do Bonia nie dołączamy w zestawie krzesła.

Funkcja: Koordynator Helperów
E-mail: helperzy@opolcon.pl

Tomasz „Tomihar” Jędrczak

Student informatyki na Politechnice Opolskiej oraz webmaster z zawodu. Wielki fan „Gwiezdnych Wojen” i pasjonat szeroko pojętej fantastyki. W wolnych chwilach zajmuje się odtwórstwem historycznym albo tworzeniem muzyki. Swoje pasje wykorzystuje przy organizacji konwentów, prowadząc prelekcje, bądź zajmując się zapleczem technicznym.

Funkcje: Administrator strony internetowej oraz Koordynator ds. Technicznych

E-mail: obsluga@opolcon.pl

Dominika „Tabitha” Szczepaniak

Niepoprawna optymistka i perfekcjonistka, w żyłach której płynie fantastyka. Wszędobylska istota konwentowa. Jest wszędzie, więc zajmuje się bezpieczeństwem i przestrzeganiem regulaminu na Opolconie – lepiej miejcie się na baczności!

Funkcja: Koordynator Ochrony

E-mail: obsluga@opolcon.pl

Piotr Dworakowski
Informatyk i grafik komputerowy. Miłośnik różnych fantastycznych uniwersów, od Gwiezdnych Wojen, przez Władcę Pierścieni, po Pokemony. Bywalec konwentów od kilku lat, organizator Opolconu od roku.

Funkcja: Koordynator ds. Informacji

Jakub Florek

Od najmłodszych lat pasjonat fantastyki. Jest też wieloletnim fanem animacji (między innymi japońskiej). Od trzech lat członek Opolskiego Klubu Fantastyki „Fenix”. Rok temu został przyjęty do grupy zajmującej się rekonstrukcjami średniowiecznymi. Wszystkie te czynniki ukształtowały organizatora Opolconu, który będzie dbał o to, czego na żadnej wyprawie zabraknąć nie może (czyli zaopatrzenia) i o to, by nie zabrakło niczego tym, którzy dostarczą Wam wielu godzin rozrywki na konwencie.

Funkcja: Koordynator Logistyki

Wioleta Dereń

23-letnia fanka sportu: chodzi na siłownię i jeździ konno. Interesuje się fantastyką (książki, anime, filmy i wiele innych).

Funkcja: Koordynator Wystawców
E-mail: wystawcy@opolcon.pl

Estera Sudoł

Estera „Esia” Sudoł – Pani psycholog pracująca z dziećmi, działaczka, wolontariuszka i osoba zafiksowana na punkcie wykrywania kłamstw. Szyja kręcąca Głównym Koordynatorem i największe wsparcie przy Opolconie. Pochodząca ze Śląska, z którego jest dumna i z którym sercem zawsze jest. Lubi dobre jedzenie, nie tylko zwęglone.

Funkcja: Wice Koordynator ds. Mediów
E-mail: media@fenix.rpg.pl

Tadeusz „ Johnny Graveyard” Kuzebski

Weteran wielu konwentów fantastycznych i mangowych – zarówno tych dużych, jak i mniejszych. Uwielbia szeroko pojętą fantastykę w książkach, filmach oraz grach, a także ciężką i ostrą muzę. Jest asystentem opolskiego pisarza horroru fantasy Johnnego Walkera, co wskazuje na wysoką zawartość wampiryzmu w jego żyłach.

Funkcja: Prawnik, Koordynator ds. Gości

E-mail: johnny.graveyard@fenix.rpg.pl

Aneta Kansy
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To nasz grafik! Zrodzona w krainie dinozaurów, prawdopodobnie z jaja. Pani bizneswoman za dnia, a w nocy wielbicielka muzyki i filmów. Studentka na weekendy, a i dobra istota w tygodniu, najmniej widoczna na konwencie, ale bez niej wielu rzeczy to wy byście nie zobaczyli.

Funkcja: Identyfikacja Wizualna i Grafika

Wspierają nas

Michał „Fighter” Mróz

Ukończył studia informatyczne na Politechnice Opolskiej na specjalizacji Komputerowe Wspomaganie Projektowania. Obecnie specjalista od grafiki 3D oraz druku trójwymiarowego. Miłośnik nowych technologii oraz militariów. W wolnych chwilach interesuje się fantastyką, projektowaniem 3D oraz grami komputerowymi.

Angela „Aconite” Dudzińska

Wice-koordynator konkursu cosplay. Temat nie jest jej obcy, ponieważ zajmuje się cosplayem od kilku dobrych lat, działając w duecie „Daoru Project”. Za sobą ma już około 8 zorganizowanych już konkursów. Jest osobą pomocną i ma zamiar podnosić na duchu wszystkich uczestników potrzebujących wsparcia. W razie jakiegokolwiek problemu, zgłaszajcie się śmiało!

Sylwia „Shiru” Jankowska

Cosplayem zainteresowała się w sierpniu 2014 roku, a od 2015 zaczęła organizować konkursy we współpracy z „Fenixem”. Dla Shiru zawsze najważniejsze jest zadowolenie cosplayerów, więc dba zarówno o Wasze zdrowie, jak i stroje oraz o miejsce na konwencie przeznaczone dla biorących udział w konkursie. A mówiąc mniej oficjalnie, bez przerwy coś pisze, łupie w gry, połyka książki i jeździ na koncerty, bo muzyka to bardzo ważna część jej życia. Wśród swoich bliskich często działa jak mentalne pogotowie ratunkowe. Dodatkowo jest członkiem fandomu Marvela, „The Walking Dead”, „Hannibala”, „Star Wars” i „Supernatural”, więc jeśli Ty również, nie krępuj się. Podejdź z nią pogadać, nie ugryzie.