Organizatorzy

Paweł „Kerin” Kwasik

Fantasta napędzany wolontariatem i deadline’ami. W 2017 roku planuje zdobyć tytuł magistra, ale wcześniej stoi przed wyzwaniem: musi wytłumaczyć promotorowi czym jest RPG. Od 2012 roku jest zaangażowany w działalność Opolskiego Klubu Fantastyki „Fenix”. A to wszystko dzięki zachętom nauczycielki języka polskiego oraz jednego z klubowiczów, którzy przekonali go do napisania opowiadania i wzięcia udziału w konkursie. Niestety fantazji jeszcze wtedy nie miał, więc zdecydował, że podpisze się mianem „Kerin”. Od tamtej pory tak zostało. Konkursu nie wygrał, ale niektórzy nadal czekają na dopisanie zakończenia opowiadania. W sumie początku również.

Funkcja: Główny koordynator
E-mail: kerin@fenix.rpg.pl


Tomasz „Tomihar” Jędrczak

Student informatyki na Politechnice Opolskiej oraz webmaster z zawodu. Wielki fan „Gwiezdnych Wojen” i pasjonat szeroko pojętej fantastyki. W wolnych chwilach zajmuje się odtwórstwem historycznym albo tworzeniem muzyki. Swoje pasje wykorzystuje przy organizacji konwentów, prowadząc prelekcje, bądź zajmując się zapleczem technicznym.

Funkcje: Administrator strony internetowej oraz Koordynator ds. technicznych


Kamila „Kamika” Stanicka

Koordynatorka bloku dziecięcego od 2015 roku. Pracuje z dziećmi nie tylko jako wolontariuszka. Jest kreatywną i uśmiechniętą osobą.

Funkcja: Koordynatorka bloku dziecięcego


Maciej Fiec

Wieczny student wyleczony z e-sportowego nałogu, chociaż nadal interesuje się grami i wykorzystuje całą posiadaną wiedzę do rozwijania tego tematu. W kierowaniu działem e-sportu robi użytek z wszystkich własnych umiejętności społecznych, jak i predyspozycji zespołu organizatorów. Poza rozrywkami komputerowymi interesuje się sportem oraz muzyką.

Funkcja: Koordynator bloku e-sportowego
E-mail: turniejlol@opolcon.pl


Marcin Hoffmann

Student prawa i filologii francuskiej. Prywatnie pasjonuje się historią oraz polityką. Czytelnik literatury kryminalnej, jego ulubionym autorem zagranicznym jest Raymond Chandler. W wolnych chwilach lubi pić dobrą kawę i zagrać w interesującą grę. Od ponad 15 lat regularnie gra w gry komputerowe, a od ponad dekady poświęca czas na gry online. Na konwentach lubi prowadzić prelekcje o III Rzeszy i szpiegostwie.

Funkcja: Wice-koordynator bloku e-sportowego
E-mail: turniejlol@opolcon.pl


Michał „Fighter” Mróz

Ukończył studia informatyczne na Politechnice Opolskiej. Obecnie specjalista od grafiki 3D oraz druku trójwymiarowego. Miłośnik nowych technologii, militariów, szermierki i piłki nożnej. W wolnych chwilach interesuje się fantastyką oraz grami komputerowymi.

Funkcja: Koordynator bloku technologicznego


Jakub Florek

Od najmłodszych lat pasjonat fantastyki. Jest też wieloletnim fanem animacji (między innymi japońskiej). Od trzech lat członek Opolskiego Klubu Fantastyki „Fenix”. Rok temu został przyjęty do grupy zajmującej się rekonstrukcjami średniowiecznymi. Dodatkowo studiuje logistykę. Wszystkie te czynniki ukształtowały organizatora Opolconu, który będzie dbał o to, czego na żadnej wyprawie zabraknąć nie może (czyli zaopatrzenia) i o to, by nie zabrakło niczego tym, którzy dostarczą Wam wielu godzin rozrywki na konwencie.

Funkcja: Koordynator logistyki


Dominika „Tabitha” Szczepaniak

Niepoprawna optymistka i perfekcjonistka, w żyłach której płynie fantastyka. Wszędobylska istota konwentowa. Jest wszędzie, więc zajmuje się bezpieczeństwem i przestrzeganiem regulaminu na Opolconie – lepiej miejcie się na baczności!

Funkcja: Koordynator ochrony
E-mail: helperzy@opolcon.pl


Artur „Crus” Jarmoliński

Artur, dla znajomych Crus. Fan ciężkich brzmień, buntownik z wyboru. Z fantastyką styczność ma odkąd pamięta. W organizacji Opolconu pełni funkcję Organizatora ds. promocji oraz Organizatora akredytacji. Razem z zespołem dba, aby wszyscy byli na bieżąco informowani.

Funkcje: Koordynator akredytacji oraz Koordynator ds. promocji
E-mail: helperzy@opolcon.pl lub media@opolcon.pl


Michał „Bonio” 

Legenda głosi, że kiedyś chciał dostać zaświadczenie o byciu organizatorem, ale nie pamięta w ilu konwentach brał udział. Ludzie mówią, że jego smycze dają magiczną moc, i że potrafi jedna ręką poprowadzić helperów. I wiadomo, że kiedy nie spodziewasz się Bonia na konwencie, on jest gdzieś za kulisami.
P.S. Do Bonia nie dołączamy w zestawie krzesła.

Funkcja: Koordynator helperów
E-mail: helperzy@opolcon.pl


Malwina „Aoi” Miazga

Studentka Bezpieczeństwa wewnętrznego. Na Opolconie zajmuje się promocją, wcześniej pomagała jako helper. Ludzie określają ją jako osobę niezawodną, szaloną i dobroduszną, chociaż czasem zdarza jej się być uszczypliwą.

Funkcja: Wice-koordynator ds. promocji
E-mail: media@opolcon.pl


Wioleta Dereń

22-letnia fanka sportu: chodzi na siłownię i jeździ konno. Interesuje się fantastyką (książki, anime, filmy i wiele innych). Jest również członkiem grupy rekonstrukcji historycznych „Wiwern”.

Funkcja: Koordynator wystawców
E-mail: wystawcy@opolcon.pl


Sylwia „Shiru” Jankowska

Cosplayem zainteresowała się w sierpniu 2014 roku, a od 2015 zaczęła organizować konkursy we współpracy z „Fenixem”. Dla Shiru zawsze najważniejsze jest zadowolenie cosplayerów, więc dba zarówno o Wasze zdrowie, jak i stroje oraz o miejsce na konwencie przeznaczone dla biorących udział w konkursie. A mówiąc mniej oficjalnie, bez przerwy coś pisze, łupie w gry, połyka książki i jeździ na koncerty, bo muzyka to bardzo ważna część jej życia. Wśród swoich bliskich często działa jak mentalne pogotowie ratunkowe. Dodatkowo jest członkiem fandomu Marvela, „The Walking Dead”, „Hannibala”, „Star Wars” i „Supernatural”, więc jeśli Ty również, nie krępuj się. Podejdź z nią pogadać, nie ugryzie.

Funkcja: Koordynator konkursu cosplay


Angela „Aconite” Dudzińska

Świeżo upieczony wice-koordynator konkursu strojów. Temat cosplayu nie jest jej obcy, ponieważ zajmuje się nim już od kilku lat, działając w duecie „Daoru Project”. Organizacją konkursów zajmuje się od niedawna. Jest osobą pomocną i ma zamiar podnosić na duchu wszystkich uczestników potrzebujących wsparcia. W razie jakiegokolwiek problemu, zgłaszajcie się śmiało!

Funkcja: Wice-koordynator konkursu cosplay
E-mail: cosplay@opolcon.pl


Estera Sudoł

Studentka studiów Psychologicznych na Uniwersytecie Opolskim, na którym to pełni funkcję Przewodniczącej Forum Studenckiego Ruchu Naukowego. Wolne chwile lubi spędzać w gronie przyjaciół oraz rodziny. Chętnie angażuje się w różne projekty. Uwielbia muzykę lat 60 zwłaszcza zespół The Beatles.

Funkcja: Koordynator ds. telefonu zaufania
E-mail: media@fenix.rpg.pl


Artur „ Zwierz” Szadkowski

Prezes Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Jego pasją jest literatura, nauka oraz filozofia. Zna wszystkie zwrotki „Morskich Opowieści” a także jest twórcą kilku autorskich jej części.

Funkcja: Koordynator ds. gości
E-mail: vip@opolcon.pl


Dawid Szczepaniak

Prawie absolwent studiów Psychologicznych. Pasjonuje się muzyką, grami planszowymi, bitewnymi oraz karcianymi. Ponadto cechuje go niezwykły talent kulinarny. Gdyby spróbował, zapewne otrzymałby tytuł Master Chefa za dowolną przygotowaną potrawę.

Funkcja: koordynator ds. Gier bez prądu


Radosław „Zielu” Zieliński

Fantasta z zamiłowania, programista z powołania. Pierwsza generacja „Fenixa”, w jego szeregach od 2004 roku. Wiceprezes OKF Fenix. Zapoczątkował OSFy i Opolcony.

Funkcja: Koordynator programu
E-mail: program@opolcon.pl


Sławek „Sauronus” Tatarczyk

„Siedzicie w karczmie…”, tak mogłaby zacząć się niejedna sesję, ale nie u Sauronusa. Wieloletni gracz oraz Mistrz Gry. Fan Dungeons and Dragons, a przede wszystkim jej piątej edycji. Otwarty na nowe systemy oraz na to, aby poprowadzić niejedną drużynę po lochach.

Funkcja: Koordynator bloku LARP/RPG


Piotr Dworakowski
Uczeń technikum Elektrycznego w Opolu. Od kilku lat wolne chwile spędza pracując w księgarni. Uwielbia polską fantastykę, zwłaszcza dzieła Andrzeja Pilipiuka oraz Jakuba Ćwieka. Jego ulubionym filmem są Gwiezdne Wojny.

Funkcja: Koordynator ds. informacji


Patryk Kajtoch
Z wykształcenia tłumacz języka angielskiego, natomiast z zawodu bloger i spec od social mediów. Prywatnie pasjonuje się literaturą fantasy, jego ulubieni autorzy zagraniczni to Roger Zelazny oraz J.R.R. Tolkien. Dodatkowo udziela się medialnie na konwentach; jest autorem relacji z imprez i wywiadów z pisarzami publikowanych na łamach portalu internetowego Game Exe.

Funkcja: Koordynator ds. kontaktów z mediami
E-mail: media@fenix.rpg.pl


Tadeusz „ Johnny Graveyard” Kuzebski
Weteran wielu konwentów fantastycznych i mangowych – zarówno tych dużych, jak i mniejszych. Uwielbia szeroko pojętą fantastykę w książkach, filmach oraz grach, a także ciężką i ostrą muzę. Jest asystentem opolskiego pisarza horroru fantasy Johnnego Walkera, co wskazuje na wysoką zawartość wampiryzmu w jego żyłach.

Funkcja: Wice- koordynator ds. gości
E-mail: johnny.graveyard@fenix.rpg.pl