Regulamin Turnieju League of Legends

  1. W turnieju mogą brać udział drużyny składające się z 5 graczy podstawowych i 1 gracza rezerwowego.
  2. Turniej jest rozgrywany w formule 5 na 5 na mapie summoner’s rift. Gracze muszą posiadać konta na serwerze EUNE. Każdy gracz może wystąpić tylko w jednej drużynie.
  3. Drużyny można zgłaszać do 6.11.2018 do godziny 23:59. Aby złościć drużynę kapitan musi wypełnić formularz zgłoszeniowy zawierający: nazwę drużyny, nicki członków drużyny z wyszczególnieniem kapitana, numer kontaktowy do kapitana. Jeśli gracze rozgrywający mecze nie będą się zgadzać z graczami w zgłoszeniu drużyna zostaje wyeliminowana. E-mail podany przy zgłoszeniu jest adresem kontaktowym w sprawach turnieju.
  4. W dniu 8.11.2018 zostanie rozlosowana drabinka eliminacyjna w celu wyłonienia 8 drużyn które wezmą udział w turnieju głównym. Eliminacje będą się odbywały online. Kapitanowie otrzymają informację z kim będą rozgrywać eliminacje i kontakt do przeciwnika w celu rozegrania meczu do 1 zwycięstwa (best of 1). 5. Eliminacje będą rozgrywane od 8 do 12 listopada. By zgłosić wynik meczu należy przesłać screen z pokoju przed meczem oraz screen pomeczowy na email turniejlol@opolcon.pl. W razie problemów w skontaktowaniu się z drużyną przeciwną prosimy o kontakt z organizatorem turnieju. Jeśli zgłosi się więcej niż 16 drużyn w dniach od 13 do 16 listopada rozegrana zostanie dodatkowa runda eliminacji.
  5. Turniej główny zostanie rozegrany w dniu 17.11.2018 o godzinie 10:00 i weźmie w nim udział 8 drużyn wyłonionych w eliminacjach. WPISOWE wynosi 25zł od drużyny. Dane do przelewu wpisowego będą przesyłane w ostatnim dniu zapisów. W razie braku wniesienia opłaty do czasu rozlosowania par eliminacyjnych drużyna nie przystąpi do turnieju. Mecze będą rozgrywane w Technikum elektrycznym. Gracze mogą przynieść własny sprzęt do gry. Na miejscu są dostępne komputery na których da się grać w optymalnych warunkach, ale mimo wszystko zalecamy przyniesienie własnego sprzętu.
  6. Turniej główny będzie rozgrywany przez drabinkę turniejową w formule do 1 zwycięstwa (best of 1), finał do 2 zwycięstw (best of 3). Z doświadczenia wiemy że turniej trwa cały dzień dlatego radzimy zarezerwować sobie czas od 9:30 do około 20:30.
  7. Wszelkie próby oszustwa będą karane. Sytuacje sporne rozstrzyga organizator. W razie wątpliwości prosimy o kontakt na email turniejlol@opolcon.pl .
  8. W razie wystąpienia problemów technicznych można zastosować pauzę po wcześniejszym uprzedzeniu drużyny przeciwnej. Jeśli problemy techniczne wystąpiły przed 5 minutą gry można powtórzyć mecz pod warunkiem że drużyna przeciwna się na to zgodzi.
  9. Nagrodami w turnieju są RP oraz nagrody rzeczowe.
  10. PRZYPOMINAMY że każda osoba biorąca udział w turnieju jest uczestnikiem konwentu i obowiązuje ją również regulamin konwentu. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica aby wejść na teren szkoły podczas trwania Opolconu!