Regulamin Turnieju League of Legends

 1. Turniej League of Legends odbywa się jako część Konwentu Opolcon 2017. Każdy uczestnik turnieju jest najpierw uczestnikiem imprezy, potem turnieju.
 2. W turnieju mogą brać udział drużyny składające się z 5 graczy podstawowych i 1 gracza rezerwowego.
 3. Turniej jest rozgrywany w formule 5 na 5 na mapie summoner’s rift. Gracze muszą posiadać konta na serwerze EUNE. Jeśli gracz nie posiada konta na poziomie 30 musi się liczyć z różnicą w stosunku do pozostałych graczy. Każdy gracz może wystąpić tylko w jednej drużynie.
 4. Drużyny można zgrałszać do 6.11.2016 do godziny 23:59. Aby zgłościć drużynę kapitan musi wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Opolcon.pl . Jeśli gracze rozgrywający mecze nie będą się zgadzać z graczami w zgłoszeniu drużyna zostaje wyrzucona z turnieju. E-mail podany przy zgłosieniu jest adresem kontaktowym w sprawach turnieju.
 5. W dniu 8.11.2016 zostanie rozlosowana drabinka eliminacyjna w celu wyłonienia 8 drużyn które wezmą udział w turnieju głównym. Eliminacje będą się odbywały online. Kapitanowie otrzymają informację z kim będą rozgrywać eliminacje i kontakt do przeciwnika w celu rozegrania meczu do 1 zwycięstwa (best of 1).
 6. Eliminacje będą rozgrywane od 7 do 12 listopada. By zgłosić wynik meczu należy przesłać screen z pokoju przed meczem oraz screen pomeczowy na email turniejlol@opolcon.pl . W razie problemów w skontaktowaniu się z drużyną przeciwną prosimy o kontakt z organizatorem turnieju. Jeśli zgłosi się więcej niż 16 drużyn w dniach od 13 i 16 listopada rozegrana zostanie dodatkowa runda eliminacji.
 7. Warunkiem przystąpienia do eliminacji jest uiszczenie wpisowego. WPISOWE wynosi 25zł od drużyny. Dane do przelewu wpisowego będą przesyłane w ostatnim dniu zapisów. W razie braku wniesienia opłaty do czasu rozlosowania par eliminacyjnych drużyna nie przystąpi do turnieju.
 8.  Turniej głowny zostanie rozegrany w dniu 18.11.2017 i weźmie w nim udział 8 drużyn wyłonionych w eliminacjach. Mecze będą rozgrywane w budynku Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.
 9. Gracze mogą przynieść własny sprzęt do gry. Na miejscu są dostępne komputery na których da się grać w optymalnych warunkach, ale mimo wszystko zalecamy przyniesienie własnego sprzętu. Dostępne na miejscu monitory są kwadratowe.
 10. Turniej główny będzie rozgrywany przez drabinkę turniejową w formule do 1 zwycięstwa (best of 1), finał do 2 zwycięstw (best of 3). Z doświadczenia wiemy że turniej trwa cały dzień dlatego radzimy zarezerwować sobie czas od 9:30 do około 20:30.
 11. Wszelkie próby oszustwa będą karane. Sytuacje sporne rozstrzyga organizator. W razie wątpliwości prosimy o kontakt na email turniejlol@opolcon.pl
 12.  W razie wystąpienia problemów technicznych można zastosować pauzę po wcześniejszym uprzedzeniu drużyny przeciwnej. Jeśli problemy techniczne wystąpiły przed 5 minutą gry można powtórzyć mecz pod warunkiem że drużyna przeciwna się na to zgodzi.
 13. Nagrodami w turnieju są RP oraz nagrody rzeczowe.
 14. PRZYPOMINAMY że każda osoba biorąca udział w turnieju jest uczestnikiem konwentu i obowiązuje ją również regulamin konwentu. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica aby wejść na teren szkoły podczas trwania Opolconu!
 15. Drużyna wyrzucona z turnieju za oszustwo, bądź z powodu niedopłenienia procedur, nie ma prawa ubiegać się o zwrot wpisowego.