Program 2023

Opolcon 2023 w pigułce!

Witaj wędrowcze na stronie programu naszego konwentu! Spójrz na to, co możesz napotkać w trakcie Opolconu i gdy nadejdzie czas spójrz też na tabelkę programu, abyś wiedział gdzie się udać. Mam nadzieję, że odnajdziesz to, czego poszukujesz pośród bogactwa naszych treści i że już niebawem zobaczymy się w Opolu.

PS. Im bliżej konwentu, tym więcej treści znajdziesz na tej stronie, więc zapraszamy serdecznie do kolejnych wizyt!

Konwencik

Opublikowaliśmy program naszego wydarzenia w aplikacji konwencik. Odnajdźcie go w appce, aby zobaczyć wszystkie atrakcje dostępne na Opolconu! W Konwenciku znajdziecie nie tylko bardziej szczegółowy rozkład programu ale także opis poszczególnych atrakcji wewnątrz bloków oraz opisy wszystkich punktów programu!

Rozkład godzinowy programu

Jest i on! Rozkład godzinowy atrakcji naszego konwentu! Zapraszam do przejrzenia i rozpoczęcia planowania trasy po naszych prelekcjach, konkursach i turniejach! Oprócz programu głównego dla Waszej wygody w osobnym okienku możecie obejrzeć program RPG 😉

Ostatnia aktualizacja siatki programowej – 15.09.2023 23:00

Errata programu:

  • “Technologiczne spojrzenie na świat wzroku” – przeniesione na sobotę na godzinę 13:00
  • “Sanus Oculus” w LO8 – odwołane
  • “Baby nie umieją w saj-faj…” – przeniesione do sali literackiej, czas bez zmian
  • “Piramida w Rapie…” – przeniesione do sali Prelekcyjnej 1, czas bez zmian
  • “Czy podróże w czasie są możliwe…” – odwołane
  • “Najlepsza gra strategiczna z 1999 roku” – odwołane

Informator Konwentowy

Goście Opolconu

Konkurs cosplay

Atrakcje stałe

Gamesroom

Nie byłoby Opolconu bez gier planszowych! W naszych gamesroomach nie tylko wypożyczysz gry do grania ze swoimi znajomymi, ale i zawalczysz w turniejach o sławę i chwałę (i nagrody). Nie umiesz grać? Nie ma problemu, w naszych gamesroomach krążyć będą pomocne wróżki i wróżowie, którzy z wielką chęcią wyjaśnią zasady (prawie) każdej gry! Znajdziecie u nas również prototypy gier które przybędą wraz ze swoimi twórcami, którzy z chęcią uchylą przed wami rąbka tajemnicy i pokażą nowinki ze świata gier bez prądu.

Japan Games Room

Witaj w Japońskim pokoju gier Krakowskiego Klubu Chombo. Tu odbędzie się pasjonujący turniej oraz tajemnicze wróżby z kamieni do Mahjonga. Nasza społeczność, zrodzona z współpracy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozwija się od 2019 roku, przyciągając zarówno początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Przyjmij zaproszenie do tego wyjątkowego świata, gdzie kamienie na stole niosą historie, a każda rozgrywka to unikalna podróż w głąb japońskiej tradycji i gry. Jeśli nie wiesz jak grać – nie szkodzi, nauczymy Cię wszystkiego.

Liga Złych MG

Wieść gminna niesie, że wszyscy źli mistrzowie, którzy niszczą wam sesje, tworzą sektę. Nie jest to prawda. To nie jest sekta, to liga.

Uwielbiamy formę grania na żądanie jest to forma prowadzenia sesji w stylu przychodzisz kiedy chcesz i grasz w co chcesz… prawie w co chcesz, gdyż mistrzowie są przygotowani do wielu systemów takich jak popularne D&D czy Warhammer, lecz nie brakuje mniej popularnych jak Wolsung czy Fajerbol. Dobieramy system i mistrza do upodobań graczy i często udaję nam się zmodyfikować system tak by wszyscy byli zadowoleni jak np. Zew cthulhu w kulturze Słowian.

Opolska strefa gier retro

Uwaga, uwaga! Nasza strefa gier retro pojawi się na Opolcon. Znajdziecie u nas mnóstwo oldschoolowych tytułów do ogrania. Nie zabraknie takich wspaniałości jak Pegazus, Nintendo64, Snes oraz kilku innych. Będziecie mogli spędzić przyjemny czas, wracając do dawnych lat i wspominając kultowe gry i konsole.

Konsolówka

Zawsze Ci sami, zawsze wspaniali. Dante i Orchid znani z najlepszych konwentów zapraszają do swojej konsolówki na granie w gry i udział w turniejach bijatyk.

Blok Technologiczny

W trakcie Bloku Technologicznego na Opolconie uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat najnowszych osiągnięć nauki i technologii. Sale będą wyposażone w pokazy dronów, techniki VR oraz druku 3D. Wśród twórców atrakcji znajdują się specjaliści z dziedziny robotyki oraz mechatroniki. Druk 3D zapewni nam warszawska firma Skriware oraz Instytut Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dla miłośników wirtualnej rzeczywistości przygotowaliśmy stanowiska w sali nr 15 w Elektryku przez całość trwania imprezy i w sali 28 w piątek, oraz w LO8 w sobotę, gdzie będziecie mogli zobaczyć z bliska model wirtualnego serca. Bloku Technologicznego nie można było opuścić bez uczucia zachwytu nad tempem, w jakim nasz świat się rozwija, oraz refleksji nad tym, jakie miejsce w tym wszystkim zajmuje człowiek.

Wolne Granie

Jak wiecie, na Opolconie można sobie duuuużo pograć. Sala nr 42 w Elektryku będzie przeznaczona na wolne granie! Możecie śmiało przyjść, usiąść za kompem i poczekać na swój punkt programu przy ulubionej gierce. W sali tej odbędą się także turnieje e-sportowe w Pokemon Go, Icy Tower, Deluxe Ski Jumping oraz Worms Armageddon.

Sanus Oculus

Za pomocą autorefraktometru przesiewowo sprawdzimy Twoją wadę wzroku! Możliwe, że możesz widzieć lepiej a nawet o tym nie wiesz. Jesteśmy Studenckim Kołem Naukowym Uniwersytetu Opolskiego “Sanus Oculus” zrzeszającym studentów Optyki Okularowej Z Elementami Optometrii, a naszym celem jest by zwiększyć świadomość ludzi na temat dbania o wzrok.

Mafia DOD

Trwa starcie między policją a mafią. Jednocześnie trwa krwawy terror trzeciej frakcji. Kto wywalczy sobie władze i zadecyduje o waszym losie?
Mafia DOD to gra fabularna, w której po otrzymaniu karty postaci próbujesz osiągnąć swój cel zwycięstwa. Może jest nim zabicie sąsiada? Ocalenie miasta? A może zlikwidowanie każdego, kto nie jest po twojej stronie? Gra jest bardzo łatwa i przystępna, a jedna rozgrywka trwa od 20 minut do 2 godzin. Nie martw się, możesz przyjść w dowolnej chwili, aby dołączyć do zabawy!

E-sport

CS:GO

Turniej CS:GO na Opolconie ma na celu przyciągnąć drużyny z całego kraju, pragnące zmierzyć się w tej klasycznej rozgrywce e-sportowej. Format 5v5, Single Elimination.

Rocket League

Rocket League to gra, która łączy piłkę nożną z futurystycznymi samochodami, a jej turnieje cieszą się ogromną popularnością wśród widzów, jak i graczy. Wspaniałe akrobacje, zaskakujące gole i niesamowita dynamika rozgrywki sprawiają, że każdy mecz obserwuje się z zapartym tchem.

TFT

Strategiczna gra auto-battler, TFT, będzie miała swój moment podczas Opolconu. Uczestnicy, korzystając z różnych kombinacji bohaterów i taktyk, będą rywalizowali o dominację na planszy. W turnieju mogą wziąć udział zarówno weterani gry, jak i nowicjusze, chcący spróbować swoich sił w konkurencji.

Skip to content