Regulamin Turnieju Hearthstone

 1. W turnieju mogą brać udział gracze posiadający konto Hearthstone na serwerze europejskim.
 2. Turniej jest przewidziany na maksymalnie 64 graczy i odbywa się w dniu 16.11.2019 od godziny 10:15. W przypadku większej ilości chętnych o udziale w turnieju będzie decydować kolejność zgłoszeń.
 3. Aby wziąć udział w turnieju należy wysłać formularz zgłoszeniowy zawierający battletag oraz e-mail kontaktowy. Zapisy trwają do dnia 14.11.2019 do godziny 23:59. Po zamknięciu zapisów na wydarzeniu dotyczącym turnieju zostaną opublikowane listy graczy zgłoszonych do turnieju. Aby wziąć w nim udział należy bezpośrednio przed turniejem zapłacić WPISOWE w wysokości 5 zł od osoby. Każdy gracz ma obowiązek przesłania screenów zawierających przygotowane na turniej decki. Decki nie będą publikowane i dostęp do nich będą mieć jedynie organizatorzy.
 4. Każdy uczestnik przygotowuje na turniej 4 talie, z których jedna zostaje zbanowana przez przeciwnika. O kolejności blokowania talii decyduje rzut monetą. Każdy deck musi być stworzony dla innej klasy.
 5. Turniej rozgrywany jest w formule conquest – wygrywający deck odpada. Aby pokonać przeciwnika należy wygrać mecze wszystkimi trzema granymi przez siebie deckami. Po zakończeniu meczu gracze mają prawo zapytać organizatorów czy karty budzące ich wątpliwość były zgłoszone do turnieju. W przypadku zauważenia przez organizatora karty innej niż zgłoszona na screenie będzie to traktowane jako próba oszustwa i gracz zostanie wykluczony z turnieju. Wszystkie spory rozstrzyga organizator.
 6. Ze względu na duża ilość graczy i ograniczenia czasowe turniej rozgrywany będzie poprzez drabinkę, gracz który przegra swój pojedynek odpada z turnieju.
 7. Aby uniemożliwić podmianę decków każdy gracz biorący udział w turnieju może posiadać jedynie 4 przygotowane decki na swoim koncie Hearthstone, dlatego zalecamy wcześniejszą archiwizację swoich talii.
 8. W turnieju można używać jedynie kart należących do formatu standard.
 9. W czasie rozgrywania meczu nie można używać jakichkolwiek programów wspomagających rozgrywkę. Zakazane jest również korzystanie z telefonów komórkowych. Można używać jedynie papierowych notesów.
 10. W trakcie rozgrywek organizatorzy będą przechodzić wokół stanowisk do gry i sprawdzać czy grane karty zgadzają się ze zgłoszonymi screenami.
 11. Nagrodami w turnieju są gadżety związane z Hearthstone oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez Opolcon.
 12. PRZYPOMINAMY że każda osoba biorąca udział w turnieju jest uczestnikiem konwentu i obowiązuje ją również regulamin konwentu. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica aby wejść na teren szkoły podczas trwania Opolconu!