Goście

Agata Suchocka

Uniwersalna Artystka z Wrocławia: piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, malarka poetka, pisarka i autorka przekładów.
Swój pierwszy wieczór autorski obejmujący twórczość plastyczną i poetycką miała jeszcze jako licealistka. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim założyła zespół rockowy Carizma, w którym przez dwa lata była wokalistką. Później brała udział w wielu innych muzycznych inicjatywach. W 2015 roku została wydana jej pierwsza książka „Woła mnie ciemność”, w ciągu dwóch kolejnych lat ukazały się również książki „O jeden krok za daleko” oraz „And then the darkness came”


Stanisław Mąderek
Pochodzący z Poznania niezależny filmowiec. Związany z aktorstwem od najmłodszych lat. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy w telewizji polskiej był liderem grupy kabaretowej w szkole średniej, a wcześniej prowadził teatrzyk w szkole podstawowej. Jest właścicielem firmy zajmującej się szeroko pojętą branżą filmową od teatrów aż po seriale. Był producentem filmu „Gwiazdy w czerni”. Dwukrotny gość Opolconu.


Paweł Majka
Swój debiut osiągnął jeszcze jako nastolatek za sprawą konkursu literackiego organizowanego przez czasopismo „Świat Młodych” jednak regularnie pisać zaczął dopiero dwadzieścia lat później.
Jego opowiadania były publikowane przez wiele czasopism zajmujących się fantastyką, między innymi: Nowa Fantastyka, Fantasy & Science Fiction i Czas Fantastyki, oraz internetowe magazyny. Został nominowany do nagrody im Janusza Zajdla za opowiadanie Grewolucja.
Swoją pierwszą książkę „Pokój Światów” wydał w dwa tysiące czternastym roku. Kilka miesięcy później wydał pierwszą polską książkę z uniwersum „Metro 2033” zatytułowaną „Dzielnica obiecana” Podczas swojej dalszej kariery pisarskiej dwukrotnie otrzymał nagrodę literacką imienia Jerzego Żuławskiego za „Pokój światów” oraz „Niebiańskie państwa”.


Ilona „Kobieta Ślimak” Myszkowska
Rysowniczka znanych komiksów internetowych „Chata Wuja Freda”. Pisze też scenariusz do komiksu „Barwy Biedy” i do mangi „Kawaii Scotland”. Współtworzy też gry komputerowe w ramach studia hamstercube, a jak się zestresuje to szyje pokraczne ale niewątpliwie pełne uroku sześcienne zwierzątka ze skarpet.


Radek Rak
Lekarz weterynarii, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Publikował opowiadania w „Nowej Fantastyce” oraz „Lampie”. W kwietniu 2014r. ukazała się jego pierwsza powieść, „Kocham cię, Lilith”. Jego opowiadanie „Kwiat paproci” na podstawie legend o tymże kwiecie wchodzi w skład słynnych „Legend Polskich”, e-booka wydanego przez Allegro.


Jakub Ćwiek
Polski pisarz urodzony w Opolu, miłośnik i znawca popkultury oraz muzyki rockowej, wieloletni działacz fandomu. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Spełnił swoje dwa marzenia – spotkał się z Stevenem Kingiem i Bruce’em Willisem. Nagrodzony nagrodą Zajdla w 2011 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”.


Magdalena Pioruńska
Twórca i redaktor naczelna Szuflady, na co dzień zajmuje się rozwijaniem swoich wielu pasji, pośród których pisanie jest tą największą. Ukończyła politologię ze specjalizacją dziennikarską, filologię angielską oraz Studium Literacko-Artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wydała książkę poświęconą rozpadowi Jugosławii oraz e-book fantasy „Opowieści z Zoa”, a jej opowiadania pojawiły także się w antologii fantasy: „Dziedzictwo gwiazd” i antologii „Festiwal Natchnienia”. Jej najnowsza powieść – „Twierdza Kimerydu” to powieść, w której jest wszystko: apokalipsa, fantasy w brutalnej otoczce typowej dla krwawych horrorów oraz umiejętna gra na popkulturowych kliszach. Jednocześnie powieść nie jest przekombinowana i stanowi wciągającą lekturę.


Johnny Walker
Polski pisarz pochodzący z Opola, członek Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix i stały gość Opolconu. Z twórczością literacką kojarzony jest od roku 2012, w którym to została wydana jego debiutancka powieść. Był to trzytomowy cykl „Błękitne strefy” związany z tematyką zombie apokalipsy. Rok później ukazała się pierwsza książka dwutomowego cyklu „Oblicza bestii”.


Jakub „Dem” Dębski
Bardzo dobrze znany uczestnikom poprzednich edycji Opolconu.
Komik, autor komiksów i fan gier komputerowych.
Od sześciu lat zamieszcza na swoim kanale YouTube recenzje filmów, testy potraw i przede wszystkim materiały o charakterze humorystycznym.


Ilona „Kobieta Ślimak” Myszkowska
Rysowniczka znanych komiksów internetowych „Chata Wuja Freda”. Pisze też scenariusz do komiksu „Barwy Biedy” i do mangi „Kawaii Scotland”. Współtworzy też gry komputerowe w ramach studia „hamstercube”, a jak się zestresuje to szyje pokraczne, ale niewątpliwie pełne uroku sześcienne zwierzątka ze skarpet.


Jacek Inglot
Polski pisarz science fiction.
Urodzony w 1962 roku w Trzebnicy, od czwartego roku życia mieszka we Wrocławiu, gdzie uzyskał stopień magistra filologi polskiej.
Literaturą fantastyczną interesował się od dzieciństwa, chodź jako autor zadebiutował dopiero w 1986 roku w kwartalniku „Feniks”, opowiadaniem „Dira necessitas”.
W roku 1996 opublikował swoją pierwszą powieść „Inquisitor” nominowaną do nagrody im. Janusza A. Zajdla.
Autor powieści „Quietus”, „Eri i Smok”, oraz „Polska 2.0”.


Barbara Karlik
Wokalistka i harfiarka, z wykształcenia zootechnik. Swoją przygodę z harfą celtycką rozpoczęła w 2001 roku występując w poznańskim zespole Quld-land.
Brała udział w tworzeniu takich przedstawień teatralnych jak „Historia Świętego Patryka”, oraz „Historia Anglii muzyką i tańcem pisana”.
Interesuje się tańcem argentyńskim, jazdą konno i grami RPG.


Anna Hrycyszyn
Zaklinaczka kotów i pasjonatka architektury obronnej.
Cechuje ją miłość do mórz oraz okrętów, jednocześnie wierzy w postęp i szanuje wizjonerów.
Jedno z jej najwcześniejszych opowiadań znalazło się w drugim tomie „Fantazji Zielonogórskich”.
Prowadzi też bloga „Ziarno Myśli”, gdzie dzieli się z czytelnikami swoimi wrażeniami z lektury oraz trudami kreatywnej pracy twórczej.


Klaudia „Foka” Heintze
Dobry duch polskiego fandomu.
Wieloletnia prezes Śląskiego Klubu Fantastyki, organizatorka wielu konwentów – w tym Polconów.
Ceniona prelegentka specjalizująca się w tematach literackich, mitologicznych i psychospołecznych.


Jurorzy Cosplay

Issabel
Jedna z najbardziej znanych polskich cosplayerek.
Ambasadorka ligi Fantasy Expo Challenge, współpracowała m.in. z Riot Games, Ubisoftem oraz Blizzardem.
Bardzo sympatyczna i chętnie wspierająca radą osoba, która nie tylko zasiądzie w jury ale także poprowadzi warsztaty, gdzie będziecie mogli zobaczyć ją w akcji.
Zachęcamy do odwiedzenia jej Fanpage’a:
https://www.facebook.com/IssabelCosplay/


Bish z World of Bishcraft
Wszechstronna cosplayerka, biegła zarówno w szyciu pięknych kostiumów jak i tworzeniu zbroi.
Wykonuje stroje z wielką pasją i precyzją, głównie z gier oraz książek, także tematyka fantasy nie jest jej obca.
Współpracuje często z Talon’s Cosplay Crusade, z którym tworzą fenomenalny duet.
Zwyciężczyni eliminacji do Clara Cow’s Cosplay Cup.


Talon z Talon’s Cosplay Crusade
Ten utalentowany cosplayer jest jednym z najbardziej rozpoznawanych męskich cosplayerów w Polsce.
Zdobywca wyróżnienia na finałach międzynarodowego konkursu Eurocosplay oraz członek aktualnej reprezentacji Polski na Clara Cow’s Cosplay Cup.
Znakomicie zna się na tworzeniu zbroi i rekwizytów, a swoje stroje wykonuje z mistrzowską precyzją.
Uprzejmy, zawsze chętny do pomocy innym i służenia dobrą radą.