Organizatorzy

Paweł „Kerin” Kwasik

Fantasta napędzany wolontariatem i deadline’ami. W 2017 roku zdobył tytuł magistra i achivement „Wytłumaczyć promotorowi czym jest RPG”. Od 2012 roku jest zaangażowany w działalność Opolskiego Klubu Fantastyki „Fenix”. A to wszystko dzięki zachętom nauczycielki języka polskiego oraz jednego z klubowiczów, którzy przekonali go do napisania opowiadania i wzięcia udziału w konkursie. Niestety fantazji jeszcze wtedy nie miał, więc zdecydował, że podpisze się mianem „Kerin”. Od tamtej pory tak zostało. Konkursu nie wygrał, ale niektórzy nadal czekają na dopisanie zakończenia opowiadania. W sumie początku również.

Funkcja: Główny koordynator
E-mail: kerin@fenix.rpg.pl
E-mail: wystawcy@opolcon.pl

Artur „ Zwierz” Szadkowski

Smok Fandomu Polskiego, prezes-emeryt Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix, w którym spędził już przeszło 17 lat swojego życia. Fan przedstawiania filozofii przez fantastykę – entuzjasta Lema i Dukaja.

Funkcja: Koordynator ds. Gości oraz Vice Koordynator
E-mail: vip@opolcon.pl

Dawid Szczepaniak

Magister studiów Psychologicznych. Pasjonuje się muzyką, grami planszowymi, bitewnymi oraz karcianymi. Ponadto cechuje go niezwykły talent kulinarny. Gdyby spróbował, zapewne otrzymałby tytuł Master Chefa za dowolną przygotowaną potrawę.

Funkcja: Koordynator Bloku Gier Bez Prądu oraz Vice Koordynator

Artur „Crus” Jarmoliński

Jaki jest Crus, każdy widzi. Długowłosy, patrzy na wszystkich spod byka i wiecznie rozwiązuje jakieś problemy. Jest organizatorem Opolconu od samego początku. Przez długie lata był Szefem promocji i PR oraz organizatorem akredytacji, zdarzyło mu się też zajmować zabezpieczeniem. Od roku jest jednym z zastępców głównego organizatora i Głównym Koordynatorem Wolontariuszy. Dba o współprace pomiędzy sekcjami naszej obsługi, wprowadza innowacje i stara się usprawnić działanie obsługi tam, gdzie to możliwe. Jeśli wyślesz zgłoszenie do obsługi, na pewno będziesz miał z nim styczność. On tylko tak ponuro wygląda, tak naprawdę nie gryzie. Raczej połyka w całości.

Funkcje: Koordynator helperów oraz Vice Koordynator
E-mail: helperzy@opolcon.pl

Dominika „Tabitha” Szczepaniak

Niepoprawna optymistka i perfekcjonistka w której żyłach od dziecka płynie fantastyka. Wszędobyła konwentowa. Jest wszędzie więc zajmuje się bezpieczeństwem i przestrzeganiem regulaminu na Opolconie – lepiej się pilnować.

Funkcja: Koordynator Zabezpieczenia
E-mail: helperzy@opolcon.pl

Marek „Nord” Bednarski

Student psychologii. Stara się być zawsze pozytywny. Interesują go RPG mówione jak i Larpy (nie odpuści żadnemu). Za dużo gada. Plotka głosi że on jest człowiekiem krzakiem

Funkcja: Vice Koordynator Zabezpieczenia

Alina „Róża” Janiak

Pasjonatka czytania książek wszelakich i rozmów o nich. Od wielu lat działa jako gżdacz, helper i jakkolwiek inaczej nazywany pomocnik na mnogiej ilości konwentów oraz inicjatyw fantastycznych. To już nałóg. Z akredytacją Opolconu związana stale od kilku lat, także w tym roku
będzie witać każdego z uczestników.

Funkcja: Koordynator Akredytacji

Jacek „Kac” Peła

Ludek przemierzający konwenty w kraju od lat, szalony krasnolud walczący z elfami lub czasem im pomagający. Zapalony gracz symulatora kuchni. Od jakiegoś czasu początkujący twórca treści w necie 😃 W tym roku pomagam jako Wicekoordynator Akredytacji.

Funkcja: Vice Koordynator Akredytacji

Tomasz „Tomihar” Jędrczak

Programista, początkujący reżyser oraz publicysta. Wielki fan „Gwiezdnych Wojen” i pasjonat szeroko pojętej fantastyki. Założyciel Opolskiego Fanklubu Star Wars, członek Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix oraz Zielonogórskiego Klubu Fantastyki „Ad Astra”. Swoje pasje wykorzystuje przy organizacji konwentów, prowadząc różne punkty programu, bądź zajmując się zapleczem technicznym. W wolnych chwilach zajmuje się grą na instrumentach, śpiewaniem bądź odtwórstwem historycznym.

Funkcje: Administrator strony internetowej oraz Koordynator Techniczny

Kacper „Cappy” Adutis

Nazywam się Kacper Adutis, ale można na mnie mówić Cappy. Jestem skory do pomocy i rzadko odmawiam, jeśli ktoś mnie o nią poprosi. W OKF Fenix jestem już dwa lata, a w tym roku jestem Organizatorem Punktu Informacyjnego. Do moich zainteresowań należy sporadycznie czytanie książek, prowadzenie sesji RPG i granie w gry, czy to planszowe czy też komputerowe.

Funkcja: Koordynator Punktu Informacyjnego

Jakub Florek

Florek (nie Florian), czyli człowiek, który nie ma imienia. Fascynat fantastyki wszelakiej, rekonstruktor, stały bywalec sesji RPGowych. Jedna z niewielu osób, która szanuje klasę łowcy w 5-tej edycji D&D, a także jedna z niewielu osób, której Mistrz Gry pozwala legalnie grać łotrzykiem, co czyni go idealnym kandydatem do zajmowania się dobrami wszelakimi, dlatego też został zamknięty w magazynie, chociaż czasem go wypuszczają (przynajmniej tak głosi plotka).

Funkcja: Koordynator logistyki

Jarek „Lisu” Liśkiewicz

Jarek Liskiewicz lub dla niektórych Lisu. Wieloletni helper, w zeszłym roku pomagier w magazynie, w tym roku zastępcę koordynatora logistyki. Od młodych lat Mistrz Gry w wielu systemach, fan planszówek i ogólnie pojętej fantastyki.

Funkcja: Vice Koordynator logistyki

Mateusz „Anczej” Całka

W Fandomie od 2015 roku, kiedy to pojechał na swój pierwszy konwent. Pomaga przy tworzeniu eventów od 2018 od tego czasu zajmował chyba każdą możliwą funkcję, ale najbardziej upodobał sobie współpracę z wolontariuszami. W tym roku na festiwalu zadba o to byście mogli się bawić w komfortowych warunkach!

Funkcja: Koordynator Helperów Porządkowych

Michał „Miczel” Kocuper

Siemka tutaj Miczel i na Opolconie zajmę rolę Wicekoordynatora ds. helperów porządkowych. Lubie się powygłupiać i pożartować ale jak dochodzi do sytuacji, w których nie ma na to miejsca to potrafię być poważny. To nie zmienia faktu, że luźno podchodzę do życia. Od 2012 zacząłem jeździć na eventy, w 2017 zacząłem wolontariat i miałem niejedną styczność z kadrami od strony organizatorskiej, więc postaram się aby wszystko grało i działało, oraz by wszyscy się dobrze czuli.

Funkcja: Vice Koordynator Helperów Porządkowych

Piotr „Kuc” Książek

Parający się wszystkim, co mu w łapy wpadnie Piotr, zwany też Kucem. Mistrz Gry, rekonstruktor historyczny, Akustyk, fan fantastyki szeroko pojętej (choć przede wszystkim Gwiezdnych Wojen oraz dzieł Andrzeja Sapkowskiego), niepoprawny… Ktoś. W skrócie: po prostu Kuc.

Funkcja: Koordynator programu
E-mail: program@opolcon.pl

Kasandra „Niutech” Różycka

Cas, nie Kasi a najlepiej to w ogóle Niut lub Niutech. Ogólnie szalone kobiecisko, mające sporo wspólnego z Kapelusznikiem i Kotem z Cheshire. Zakochana w twórczości Tolkiena, więc z fantastyką zna się dość dobrze.  Od niedawna praktykuje zarówno granie jak i prowadzenie sesji RPG. Stała bywalczyni Opolconów od przeszło 3-4 lat. Tegoroczna debiutantka w roli wicekoordynatora programu.

Funkcja: Vice Koordynator programu
E-mail: program@opolcon.pl

Maciej Janocha

Redaktor naczelny O!Fki. Literackiego Kwartalnika Fantastycznego. Pomysłodawca i przewodniczący Sekcji Literackiej OKF „Fenix”. Polonista z wykształcenia. Lubuje się w literaturze, a przynajmniej jej sukcesywnym zbieraniu „na potem”. Pasjonat ubogiego humoru i gier słownych. Człowiek do rany przyłóż, jeżeli nie obawiacie się gangreny.

Funkcja: Koordynator ds. Gości

Stanisław „Richie” Richardt

Okaz tego organizatora został schwytany na Ukrainie, 26 lat temu. Należy do rodziny javus programmus. Wykazuje znaczne poruszenie, będąc w pobliżu sesji RPG w klimatach post-apo. Można zaobserwować u niego energiczne ruszanie głową, gdy w tle leci muzyka metalowa. Okazyjnie warczy, chcąc zwrócić uwagę na swoje umiejętności wokalne. Nie głaskać, nie karmić.

Funkcja: Koordynator Bloku Rozrywki Elektronicznej oraz Bloku Technologicznego

Maciej Fiec

Wieczny student wyleczony z e-sportowego nałogu, chociaż nadal interesuje się grami i wykorzystuje całą posiadaną wiedzę do rozwijania tego tematu. W kierowaniu działem e-sportu robi użytek z wszystkich własnych umiejętności społecznych, jak i predyspozycji zespołu organizatorów. Poza rozrywkami komputerowymi interesuje się sportem oraz muzyką.

Funkcja: Koordynator e-sportu
E-mail: turniejlol@opolcon.pl

Paweł „Decker” Badura

Fantastyka, gry, cosplay oraz komiksy – z tych składników miał powstać zwykły Geek, ale profesor dodał związek „Konwent” i bum! Tak powstał on, Decker, czyli Wice-organizator E-sportu.

Funkcja: Vice Koordynator Bloku e-sport

Sławomir „Sauronus” Tatarczyk

„Jeśli mata nie jest wygładzona, nie siadaj na niej.” – Konfucjusz „Dialogi”, rozdział X, wiersz 9. I od tego tu jestem: od wygładzania maty, żebyście mogli na niej usiąść. Od wielu lat gram i prowadzę RPGi. Dlatego wiem, co jest potrzebne, żeby móc się nimi cieszyć, co w tym przeszkadza i jak mogę pomóc. Istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe, choć najczęściej są one takie dlatego, że wymagają złamania zasad fizyki. Pozostałe to kwestia negocjacji.

Funkcja: Koordynator Bloku RPG/LARP

Daria „Lilith”Ster

Jest pozytywnie zakręcona jak jej loki, zawsze uśmiechnięta. Koniara od urodzenia lubi jeździć konno i spędzać czas w stajni. Konwenty to kolejna pasja,a móc przy nich pracować czy pomagać daje jej dużo radości. Uwielbia też historię, fantastykę, mangę,anime i sztukę.

Funkcja: Koordynator konkursu cosplay
E-mail: cosplay@opolcon.pl

Karolina „Rias” Maćków

Artystka od urodzenia, jednak wyjątkowo zorganizowana, dlatego jeśli potrzeba planu bitwy, można spokojnie poprosić ją o pomoc. Jednak, jak na artystę przystało, najwięcej inspiracji dostarczą goniące ją terminy. Cosplay to jej pasja, a zwłaszcza przebieranie kolegów w stroje kobiecych postaci. Posiadaną magiczną zdolnością jest wypowiadanie pełnego imienia i wtedy wiedzą, że mają kłopoty.

Funkcja: Wice-koordynator konkursu cosplay
E-mail: cosplay@opolcon.pl

Malwina „Aoi” Kościuch

Na Opolconie zajmuję się promocją i social mediami, wcześniej pomagałam jako helper. Ludzie określają mnie jako osobę niezawodną, szaloną, ale dobroduszną, chociaż czasem wredną. Sprawdźcie to sami!

Funkcja: Koordynator ds. promocji
E-mail: media@opolcon.pl

Patrycja Drabik

Fanka głównie muzyki rockowej i new wave, uwielbia superbohaterów i dobrą herbatkę. Udziela się na wolontariatach od kilku dobrych lat, rzadko odmawia pomocy. W Opolskim Klubie Fantastyki Fenix działa od 5 lat, a od 2 zajmuje się promocją i kontaktem z mediami przed i w trakcie Opolconu.

Funkcja: Koordynator ds. mediów
E-mail: media@opolcon.pl

Tadeusz „ Johnny Graveyard” Kuzebski

Weteran wielu konwentów fantastycznych i mangowych – zarówno tych dużych, jak i mniejszych. Uwielbia szeroko pojętą fantastykę w książkach, filmach oraz grach, a także ciężką i ostrą muzę. Jest asystentem opolskiego pisarza horroru fantasy Johnnego Walkera, co wskazuje na wysoką zawartość wampiryzmu w jego żyłach.

Funkcja: Prawnik oraz Vice Koordynator ds. Gości
E-mail: johnny.graveyard@fenix.rpg.pl

Aneta Kansy

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To nasz grafik! Zrodzona w krainie dinozaurów, prawdopodobnie z jaja. Pani bizneswoman za dnia, a w nocy wielbicielka muzyki i filmów. Studentka na weekendy, a i dobra istota w tygodniu, najmniej widoczna na konwencie, ale bez niej wielu rzeczy to wy byście nie zobaczyli.

Funkcja: Identyfikacja Wizualna i Grafika

Estera Kwasik

Estera „Esia” Kwasik – Pani psycholog pracująca z dziećmi, działaczka, wolontariuszka i osoba zafiksowana na punkcie wykrywania kłamstw. Szyja kręcąca Głównym Koordynatorem i największe wsparcie przy Opolconie. Pochodząca ze Śląska, z którego jest dumna i z którym sercem zawsze jest. Lubi dobre jedzenie, nie tylko zwęglone.

Funkcja: Szyja kręcąca Głównym Koordynatorem