Organizatorzy

Paweł „Kerin” Kwasik

Fantasta napędzany wolontariatem i deadline’ami. W 2017 roku zdobył tytuł magistra i achivement „Wytłumaczyć promotorowi, czym jest RPG”. Od 2012 roku jest zaangażowany w działalność Opolskiego Klubu Fantastyki „Fenix”. A to wszystko dzięki zachętom nauczycielki języka polskiego oraz jednego z klubowiczów, którzy przekonali go do napisania opowiadania i wzięcia udziału w konkursie. Niestety fantazji jeszcze wtedy nie miał, więc zdecydował, że podpisze się mianem „Kerin”. Od tamtej pory tak zostało. Konkursu nie wygrał, ale niektórzy nadal czekają na dopisanie zakończenia opowiadania. W sumie początku również.

Główny koordynator
E-mail: kerin@fenix.rpg.pl

Artur „Zwierz” Szadkowski

Smok Fandomu Polskiego, prezes-emeryt Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix, w którym spędził już przeszło 17 lat swojego życia. Fan przedstawiania filozofii przez fantastykę – entuzjasta Lema i Dukaja.

Grupa Kadr i Administracji:
Administrator dokumentów/umów

Dawid Szczepaniak

Magister studiów Psychologicznych. Pasjonuje się muzyką, grami planszowymi, bitewnymi oraz karcianymi. Ponadto cechuje go niezwykły talent kulinarny. Gdyby spróbował, zapewne otrzymałby tytuł Master Chefa za dowolną przygotowaną potrawę.

Grupa Programu:
Koordynator Bloku Gier Bez Prądu

Artur „Crus” Jarmoliński

Jaki jest Crus, każdy widzi. Długowłosy, patrzy na wszystkich spod byka i wiecznie rozwiązuje jakieś problemy. Jest organizatorem Opolconu od samego początku. Przez długie lata był Szefem promocji i PR oraz organizatorem akredytacji, zdarzyło mu się też zajmować zabezpieczeniem. Od roku jest jednym z zastępców głównego organizatora i Głównym Koordynatorem Wolontariuszy. Dba o współprace pomiędzy sekcjami naszej obsługi, wprowadza innowacje i stara się usprawnić działanie obsługi tam, gdzie to możliwe. Jeśli wyślesz zgłoszenie do obsługi, na pewno będziesz miał z nim styczność. On tylko tak ponuro wygląda, tak naprawdę nie gryzie. Raczej połyka w całości.

Szef Grupy Kadr i Administracji

Dominika „Tabitha” Szczepaniak

Niepoprawna optymistka i perfekcjonistka, w której żyłach od dziecka płynie fantastyka. Wszędobyła konwentowa. Jest wszędzie, więc zajmuje się bezpieczeństwem i przestrzeganiem regulaminu na Opolconie – lepiej się pilnować.

Koordynator Zabezpieczenia
E-mail: helperzy@opolcon.pl

Marek „Nord” Bednarski

Student psychologii. Stara się być zawsze pozytywny. Interesują go zarówno RPG mówione, jak i Larpy (nie odpuści żadnemu). Za dużo gada. Plotka głosi, że jest on człowiekiem krzakiem.

Grupa Kadr i Administracji:
Vice Koordynator Zabezpieczenia

Alina „Róża” Janiak

Pasjonatka czytania książek wszelakich i rozmów o nich. Od wielu lat działa jako gżdacz, helper i jakkolwiek inaczej nazywany pomocnik na mnogiej ilości konwentów oraz inicjatyw fantastycznych. To już nałóg. Z akredytacją Opolconu związana stale od kilku lat, także w tym roku będzie witać każdego z uczestników.

Grupa Kadr i Administracji:
Koordynator Akredytacji

Jacek „Kac” Peła

Ludek przemierzający konwenty w kraju od lat, szalony krasnolud walczący z elfami lub czasem im pomagający. Zapalony gracz symulatora kuchni. Od jakiegoś czasu początkujący twórca treści w necie :). W tym roku pomagam jako Vice Koordynator Akredytacji.

Grupa Kadr i Administracji:
Vice Koordynator Akredytacji

Amadeusz „Amelo” Olszewski

Artysta, człowiek renesansu, ikona popkultury, krasomówca oraz bożyszcze nastolatków – tymi słowami opisałbym Bartosza Walaszka. Jeśli chodzi o mnie, to jestem dość energiczną jednostką ze sporym poczuciem czarnego humoru i dystansem do własnej osoby. Interesuje się wszystkim i niczym. W wolnych chwilach lubię szarpać żelastwo, ogrywać gierki typu roguelike i oglądać chińskie bajki. Moją pierwszą miłością był Bezimienny, a ulubione anime to Psi Patrol.

Grupa Kadr i Administracji:
Koordynator Techniczny

Kacper „Cappy” Adutis

Nazywam się Kacper Adutis, ale można na mnie mówić Cappy. Jestem skory do pomocy i rzadko odmawiam, jeśli ktoś mnie o nią poprosi. W OKF Fenix jestem już dwa lata, a w tym roku jestem Koordynatorem Punktu Informacyjnego. Do moich zainteresowań należy sporadycznie czytanie książek, prowadzenie sesji RPG i granie w gry, czy to planszowe, czy też komputerowe.

Grupa Promocji i Informacji:
Koordynator Punktu Informacyjnego

Jakub Florek

Florek (nie Florian), czyli człowiek, który nie ma imienia. Fascynat fantastyki wszelakiej, rekonstruktor, stały bywalec sesji RPGowych. Jedna z niewielu osób, która szanuje klasę łowcy w 5-tej edycji D&D, a także jedna z niewielu osób, której Mistrz Gry pozwala legalnie grać łotrzykiem, co czyni go idealnym kandydatem do zajmowania się dobrami wszelakimi, dlatego też został zamknięty w magazynie, chociaż czasem go wypuszczają (przynajmniej tak głosi plotka).

Grupa Kadr i Administracji:
Koordynator logistyki

Mateusz „Anczej” Całka

W Fandomie od 2015 roku, kiedy to pojechał na swój pierwszy konwent. Pomaga przy tworzeniu eventów od 2018 od tego czasu zajmował chyba każdą możliwą funkcję, ale najbardziej upodobał sobie współpracę z wolontariuszami. W tym roku na festiwalu zadba o to byście mogli się bawić w komfortowych warunkach!

Grupa Kadr i Administracji:
Vice Szef Grupy Kadr i Administracji
oraz Koordynator Helperów Porządkowych

Michał „Miczel” Kocuper

Siemka, tutaj Miczel, na Opolconie jestem Vice Koordynatorem Helperów Porządkowych. Lubię się powygłupiać i pożartować, ale jak dochodzi do sytuacji, w których nie ma na to miejsca, to potrafię być poważny. To nie zmienia faktu, że luźno podchodzę do życia. Od 2012 roku jeżdżę na eventy, w 2017 roku zacząłem wolontariat. Miałem styczność z kadrami od strony organizatorskiej, więc postaram się, aby wszystko grało i działało oraz by wszyscy się dobrze czuli.

Grupa Kadr i Administracji:
Vice Koordynator Helperów Porządkowych

Piotr „Kuc” Książek

Parający się wszystkim, co mu w łapy wpadnie, Piotr, zwany też Kucem. Mistrz Gry, rekonstruktor historyczny, Akustyk, fan fantastyki szeroko pojętej (choć przede wszystkim Gwiezdnych Wojen oraz dzieł Andrzeja Sapkowskiego), niepoprawny… Ktoś. W skrócie: po prostu Kuc.

Szef Grupy Programu
E-mail: program@opolcon.pl

Kasandra „Niutech” Różycka

Cas, nie Kasi, a najlepiej to w ogóle Niut lub Niutech. Ogólnie szalone kobiecisko, mające sporo wspólnego z Kapelusznikiem i Kotem z Cheshire. Zakochana w twórczości Tolkiena, więc z fantastyką zna się dość dobrze.  Od niedawna praktykuje zarówno granie jak i prowadzenie sesji RPG. Stała bywalczyni Opolconów od przeszło 3-4 lat.

Grupa Programu:
Vice Koordynator programu

Maciej Janocha

Redaktor naczelny O!Fki. Literackiego Kwartalnika Fantastycznego. Pomysłodawca i przewodniczący Sekcji Literackiej OKF „Fenix”. Polonista z wykształcenia. Lubuje się w literaturze, a przynajmniej jej sukcesywnym zbieraniu „na potem”. Pasjonat ubogiego humoru i gier słownych. Człowiek do rany przyłóż, jeżeli nie obawiacie się gangreny.

Grupa Programu:
Koordynator Gości

Stanisław „Richie” Richardt

Okaz tego organizatora został schwytany na Ukrainie, 26 lat temu. Należy do rodziny javus programmus. Wykazuje znaczne poruszenie, będąc w pobliżu sesji RPG w klimatach post-apo. Można zaobserwować u niego energiczne ruszanie głową, gdy w tle leci muzyka metalowa. Okazyjnie warczy, chcąc zwrócić uwagę na swoje umiejętności wokalne. Nie głaskać, nie karmić.

Grupa Programu:
Koordynator Rozrywki Elektronicznej

Tomasz „Baran” Janoszka

Chodząca encyklopedia światów przedstawionych w grach studia Fromsoftware. Okrutny minmaxer wszystkiego za co się zabierze, nie tylko w Gamingu, karcianek i planszówek również nie oszczędzi. W wolnych chwilach znajdziesz mnie z grupką fantastycznych ludzi z sekcji MTG obracającego ładne kartoniki w prawo. Uwielbiam bezinteresownie pomagać, a jak dobrze wiemy zgodzić się na nieprzymusowe łosiowanie może tylko Baran.

Grupa Programu:
Vice Koordynator Rozrywki Elektronicznej

Paweł „Decker” Badura

Fantastyka, gry, cosplay oraz komiksy – z tych składników miał powstać zwykły Geek, ale profesor dodał związek „Konwent” i bum! Tak powstał on, Decker, czyli Vice Korganizator E-sportu.

Grupa Programu:
Vice Koordynator Rozrywki Elektronicznej

Sławomir „Sauronus” Tatarczyk

„Jeśli mata nie jest wygładzona, nie siadaj na niej” ~ Konfucjusz Dialogi, rozdział X, wiersz 9. I od tego tu jestem: od wygładzania maty, żebyście mogli na niej usiąść. Od wielu lat gram i prowadzę RPGi. Dlatego wiem, co jest potrzebne, żeby móc się nimi cieszyć, co w tym przeszkadza i jak mogę pomóc. Istnieją dla mnie rzeczy niemożliwe, choć najczęściej są one takie dlatego, że wymagają złamania zasad fizyki. Pozostałe to kwestia negocjacji.

Grupa Programu:
Koordynator Bloku RPG/LARP

Daria „Lilith” Ster

Jest pozytywnie zakręcona jak jej loki, zawsze uśmiechnięta. Koniara od urodzenia, lubi jeździć konno i spędzać czas w stajni. Konwenty to kolejna pasja, a możliwość pracowania przy nich czy pomagania daje jej dużo radości. Uwielbia też historię, fantastykę, mangę, anime i sztukę.

Grupa Strefy Festiwalowej:
Koordynator konkursu cosplay
E-mail: cosplay@opolcon.pl

Karolina „Rias” Maćków

Artystka od urodzenia, jednak wyjątkowo zorganizowana, dlatego jeśli potrzeba planu bitwy, można spokojnie poprosić ją o pomoc. Jednak, jak na artystę przystało, najwięcej inspiracji dostarczą goniące ją terminy. Cosplay to jej pasja, a zwłaszcza przebieranie kolegów w stroje kobiecych postaci. Posiadaną magiczną zdolnością jest wypowiadanie pełnego imienia i wtedy wiedzą, że mają kłopoty.

Grupa Strefy Festiwalowej:
Vice koordynator konkursu cosplay

Ewelina „Guerra Sernas” Sobolewska

Jestem artystką o wielu talentach, specjalizującą się w grafice komputerowej. Moje życie to nieustanne poszukiwanie wiedzy i pasjonujące wyzwania. Zawsze jestem gotowa do odkrywania nowych obszarów i rozwijania swoich umiejętności. Moja osobowość jest jak kombinacja goblina i giganta. Zaskakujący humor goblina często rozbawia innych, podczas gdy cierpliwość giganta pozwala mi zachować spokój i rozwiązywać problemy.

Grupa Strefy Festiwalowej:
Koordynator Wydarzeń Festiwalowych

Malwina „Aoi” Kościuch

Na Opolconie zajmuję się promocją i social mediami, wcześniej pomagałam jako helper. Ludzie określają mnie jako osobę niezawodną, szaloną, ale dobroduszną, chociaż czasem wredną. Sprawdźcie to sami!

Szef Grupy Promocji i Informacji
oraz Koordynator Promocji
E-mail: media@opolcon.pl

Patrycja Drabik

Fanka głównie muzyki rockowej i new wave, uwielbia superbohaterów i dobrą herbatkę. Udziela się na wolontariatach od kilku dobrych lat, rzadko odmawia pomocy. W Opolskim Klubie Fantastyki Fenix działa od 5 lat, a od 2 zajmuje się promocją i kontaktem z mediami przed i w trakcie Opolconu.

Grupa Promocji i Informacji:
Koordynator Mediów

Tadeusz „Johnny Graveyard” Kuzebski

Weteran wielu konwentów fantastycznych i mangowych – zarówno tych dużych, jak i mniejszych. Uwielbia szeroko pojętą fantastykę w książkach, filmach oraz grach, a także ciężką i ostrą muzę. Jest asystentem opolskiego pisarza horroru fantasy Johnnego Walkera, co wskazuje na wysoką zawartość wampiryzmu w jego żyłach.

Prawnik
oraz Vice Koordynator ds. Gości
E-mail: johnny.graveyard@fenix.rpg.pl

Sofiia „Sofi” Struchkova

Niewredna baba z dziekanatu i koordynator programu Buddy Mentor na Uniwersytecie Opolskim. Członkini Fenixa od sierpnia 2022, gdzie szybko się stała pierwszą do załatwiania rzeczy, za które nikt się nie chce brać. Ma skłonność do brania na siebie za dużo rzeczy do zrobienia, co skutkuje patologicznym brakiem snu. Nowa w świecie RPGów, ale zaznajomiona ze światem fantastyki z literatury, anime i gier komputerowych. Lubi rośliny. Bardzo. Łapówki przyjmuje tylko w postaci sadzonek.

Grupa Promocji i Informacji:
Koordynator wystawców
E-mail: wystawcy@opolcon.pl

Aneta „Kansik” Kansy

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To nasz grafik! Zrodzona w krainie dinozaurów, prawdopodobnie z jaja. Pani bizneswoman za dnia, a w nocy wielbicielka muzyki i filmów. Studentka na weekendy, a i dobra istota w tygodniu, najmniej widoczna na konwencie, ale bez niej wielu rzeczy to wy byście nie zobaczyli.

Grupa Promocji i Informacji:
Identyfikacja Wizualna oraz Grafika

Emilia „Emu” Noczyńska

Redaktor wicenaczelna O!Fki. Literackiego Kwartalnika Fantastycznego, członkini Sekcji Literackiej. Studentka publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. W wolnych chwilach uczy się litewskiego, gra w gry, fotografuje zwierzęta i głaszcze swojego królika. Z uporem maniaka znajduje sobie nowe zajęcia, na które nie ma czasu. I chociaż nie zna Opola, przez sen wyrecytuje imiona kotów z tamtejszego zoo.

Grupa Promocji i Informacji:
Administrator Strony Internetowej

Estera Esia Kwasik

Pani psycholog pracująca z dziećmi, działaczka, wolontariuszka i osoba zafiksowana na punkcie wykrywania kłamstw. Szyja kręcąca Głównym Koordynatorem i największe wsparcie przy Opolconie. Pochodząca ze Śląska, z którego jest dumna i z którym sercem zawsze jest. Lubi dobre jedzenie, nie tylko zwęglone.

Szyja kręcąca Głównym Koordynatorem

Skip to content